תחזוקה וטיפולים

תחזוקה וטיפול למגרשי דשא סינטטי

תחזוקה וטיפולים

תחזוקה שוטפת של דשא סינטטי כוללת שמירה על משטח נקי מפסולת, על מנת למנוע העלאת ריקבון בחומר המילוי של הדשא הסינטטי, ומדי פעם טאטוא הסיבים על מנת להחיות את המראה של הדשא. גשם או מים הם דרך הניקוי הטובה ביותר עבור הדשא. גשם מנקה בעדינות את סיבי הדשא מאבק. באזורים שבהם כמות המשקעים היא נמוכה או במהלך תקופות ממושכות של בצורת השקיה במים מדי פעם, מועילה לריענון וניקוי מערכת הדשא. הליך זה מומלץ לכל סוגי הדשא הסינטטי בכל השימושים שלו.

 

כמה טיפים נוספים לשמירה על המדשאה או מוצרי דשא סינטטי:

אל תשתמש בכלי כלשהו שעלול לפגוע בדשא הסינטטי. אין להשתמש בחומרים ממיסים כמו אצטון או בחומרי ניקוי המכילים אלכוהול או מדלל.
יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לאזורים בהם מתקיים שימוש מאסיבי בדשא הסינטטי. יש לשמור חול נוסף או גומי למילוי במקרה שמתגלים שקעים או חסרים באזורים מסוימים במגרש. במידה ואותרו אזורים כאלו במגרש יש לקחת דלי של גומי מילוי ולפזר באזור הבעייתי ולאחר מכן להבריש בעזרת מטאטא כביש בכמה כיוונים עד מילוי האזור.
יש להסיר את כל העלים, זרדים, נייר, גומי לעיסה, בקבוקים וכל פריט פסולת אחר על בסיס קבוע מן הדשא הסינטטי.
על מנת לשמור על חומר המילוי (גומי) מדחיסה ולמנוע מסיבי הדשא להשתטח כלפי מטה, יש להבריש את הדשא הסינטטי על בסיס קבוע. יש להקפיד להבריש את הדשא הסינטטי בכיוונים מנוגדים ולהימנע מהברשה רק בכיוון אחד, דבר העלול ליצור חוסר אחידות בפיזור הגומי.
במקרה של פתיחת התפרים, יש לתקן בהקדם מהר ככל הניתן על מנת למנוע את הידרדרות המצב.
אין להחנות כלי רכב ולא להשאיר שום מכונה על הדשא הסינטטי. יש למנוע פליטה של גזים חמים למשך זמן ארוך על הדשא.
יש למנוע שפיכת שמן סיכה, גריז וחומרים דומים על גבי משטח הדשא. אין לבצע טיפולים או החלפת נוזלים לציוד תחזוקה על גבי משטח הדשא.
סיבי הדשא המלאכותי עמידים מאוד לכתמים מפני שהם מבוססי polyolefin ולכן אינם נוטים לספוג לחות. לפיכך, רוב הכתמים על הדשא אינם כתמים אמתיים אלא שאריות של חומר זר. את רוב הכתמים ניתן להסיר עם מים או סבון. הכלל החשוב הוא זריזות. הרבה יותר קל לנקות כתם טרי לפני שהוא יספיק להתייבש ולהתקשות. ניתן להשתמש בשפכטל על מנת להסיר מוצקים מהדשא.
יש להימנע מעומס סטטי לטווח ארוך של יותר מ -2 PSI  ועומס חולף או דינמי של יותר מ -35 PSI. ניתן לשער את העומס שכלי הרכב מפעיל על המשטח לפי לחץ האוויר בצמיגים שלו. יש להניע כלי רכב על גבי המשטח אך ורק לטובת הזמן והעבודה הנדרשת ולא מעבר לכך.

יש לוודא אכיפת סביבה נטולת עשן, במידת האפשר, למנוע שימוש בזיקוקים, שריפות, וכן מוצרי טבק כולל טבק לעיסה על או סביב הדשא הסינטטי.

חזרה
צרו איתנו קשר
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!
logo revision
לאזור התוכן הראשי
פתיחת סרגל נגישות